Прес-клуб реформ
Обласний художній музей
 
ПРОМО-АКЦІЇ
 
Третину мільйона зібрали на Шостому Великодньому Аукціоні
У середу 8-го квітня 2015-го року у Кіровограді пройшов Шостий Великодній Благодійний Аукціон, який традиційно відбувається у нашому місті напередодні великодніх свят. Організатори акції – Кіровоградський обласний художній музей та медіа-група «весь Кіровоград» – зібрали на аукціон 40 лотів та запросили понад сімдесят гостей. Перебіг аукціону транслювало он-лайн «Кіровоградське Інтернет-Телебачення».

Вже традиційно Аукціон проходив у приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею, але вперше кошти, зібрані в результаті торгів, - а це понад 360 тисяч гривень, - будуть спрямовані на купівлю обладнання для потреб пацієнтів Кіровоградського обласного шпиталю, де лікуються і ветерани війни, і поранені внаслідок війни, що триває на Сході нашої країни (раніше кошти витрачали на обладнання для дитячих закладів). За словами головного лікаря госпіталю Геннадія Сябренка, планується придбати у Харкові, у вітчизняного виробника фізіотерапевтичне обладнання, яке буде публічно передане і встановлене у медичному закладі.

Що стосується лотів, виставлених на торги, то серед них було чимало сюрпризів. По-перше, знову було виставлено лот анонімного автора – «Сільський пейзаж», стартова ціна якого склала 2 копійки, а продали роботу за 2000 грн., тобто ціна виросла у сто тисяч разів. Так само анонімним був автор роботи «Зимовий пейзаж», якій біля ста років. Але просто тому, що досі не вдалося з’ясувати, хто ж цей чоловік, який написав картину у роки війни. Лот передала на аукціон Олена Надутенко. Знову – після перерви у п’ять років, - на Великодньому аукціоні була представлена робота відомого кіровоградського майстра арт-зварювання Євгена Василевського під назвою «Революція», яку передав на аукціон Олег Шрамко, голова обласної спілки фотохудожників. Роботу продали за 4500 грн., зробивши чималенький внесок у загальну суму, зібрану в результаті торгів.

Патріотична тематика була підтримана на аукціоні і роботою «Колективна свідомість» Павла Пузиря, а також Кіровоградською електромонтажною компанією СП «Розумний дім» та Кіровоградським брендом опалювальних виробів UDEN-S, які надали декоративне панно та дизайнерський обігрівач під назвою «Слава Україні». Всі три лоти пішли з молотка за високими цінами, а дизайнерський обігрівач та панно покупець-благодійник Олександр Дануца передав у перинатальний центр.

Одним із визначних лотів стала і робота заслуженого художника України Бориса Вінтенка (1927-2002) надана Броніславом Куманським. Її придбала на торгах і передала у музей покупець-благодійник Тетяна Чорна. Свій вклад у проведення аукціону зробила і багетна майстерня «Офіс-майстер», яка безкоштовно оформила цю роботу відомого художника. М’яка кажучи не залишила байдужими любителів мистецтва та колекціонерів і робота заслуженого художника України Сергія Шаповалові «Будинок піонерів», написана у 2004-му році і надана на аукціон Тимуром та Людмилою Сидоренко. Картина зі стартовою ціною у 3500 гривень виросла до рекордної за всіма мірками суми у 155 тисяч гривень і викликала шквал емоцій та бурхливі оплески!

Вперше дала твір для аукціону заслужений майстер народної творчості України Лариса Зоріна. Її «Великодній натюрморт» прикрасив колекцію лотів і став завершальним акордом у проведенні заходу. Картину придбав на подарунок представника німецької делегації голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко.

Подією у проведенні акції стали і роботи одесита Костянтина Скопцова та Михайла Юдовського, який нині мешкає у Німеччині. Роботи були надані культурною платформою UKRASA.ORG і викликали чималий ажіотаж та запеклі торги. Що ж до інших дебютантів цьогорічного аукціону, то ними стали молоді художники Дмитро Тарасенко та Павло Олексієнко, кіровоградські художниці Людмила Демиденко та Ольга Коломієць, знані викладачі образотворчого мистецтва Ірина Зантарія та Лариса Гарбузенко, майстри декоративно-прикладного мистецтва Людмила Кривенко, Ірина Терещенко та Майя Поліщук. Наймолодшою учасницею аукціону стала випускниця Кіровоградської дитячої художньої школи імені О. Осмьоркіна Софія Корнєєва зі своєю роботою «Початок». Її картину також було куплено і передано у фонд музею. А от колаж Оксани Калюжної під назвою «Сова» так припав до душі покупцям     –    родині  Андрія    та    Любові
Яновських, що вони після запеклих торгів із радістю забрали роботу додому.

За традицією, лоти для аукціону надала і галерея «Єлисаветград» - це були роботи заслуженого художника України Анатолія Янєва та молодого автора Ленура Веліляєва. Обидві лоти викликали захват у покупців, і були продані після шалених торгів. Взяв активну участь у зборі лотів і колектив Кіровоградської міської художньої школи імені О. Осмьоркіна в особі її директора Ганни Іванової та викладача Анастасії Плітіної. Добре відомими для постійних учасників аукціону стали роботи Сергія Дриги (Одеса) та Федора Лагна (Олександрівка). За них точилася запекла боротьба, адже автори відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Тож роботи пана Дриги та пана Лагна були продані (разом) за 45 тисяч гривень. Підкреслимо, що всі кошти і за картини, і за квитки, і благодійні внески, що їх зробили після аукціону Геннадій Заболотний, Олександр Дануца та Людмила Шубіна, будуть витрачені на купівлю обладнання для госпіталю.

Загалом достатньо велику як для Кіровограда суму у більш ніж третину мільйона гривень вдалося зібрати на Аукціоні тому, що такі автори як Анатолій Кімнатний, Ірина Кухаренко, Сергій Ігнатенко, Вадим Канащук та всі інші, а також колекціонери передали на аукціон твори мистецтва і об’єдналися із покупцями, щоб зробити велику і гарну справу. Оргкомітет аукціону дякує всім, хто придбав роботи – це Ірина Саєнко, Ярослав Бублик, Олександр Ткаченко, Тетяна Чорна, Тігран Хачатрян, Любов та Андрій Яновські, Олександр Дануца, Геннадій Осєтров, Сергій Компанієць, Олександр Шамардін, Ігор Гончар, Людмила Шубіна, Руслан Згривець, Олена Марцифей та Сергій Кузьменко. Ви – справжні меценати, люди щирої душі!
Окрема подяка всім, хто придбав квитки на аукціон, зробивши свій внесок у благородну справу. Це бізнесмени, журналісти, політики, вчителі, медики, музиканти, громадські діячі, пенсіонери, волонтери – всі небайдужі: Анна та Сергій Горобцові, Олена Шворак та Олена Кваша, Маргарита Данилко і Олександр Гавриленко, Вікторія Поляновська, Олена Боздоганян та Ольга Пацюк, Дмитро і Жанна Січкарь, Світлана Милосердова і Олександра Бежан, Юрій Шаров та Анна Зарєчна, Олена Сінченко і Тетяна Тимофєєва, Тетяна та Оксана Юдіни, Олена Щербина, Ольга Лапіна і Наталя Таран, Оксана Трушина і Тарас Назаренко, Ельза Лещенко, Андрій та Ксенія Табалови, Анна Дядечко і Антоніна Чурілова, Геннадій Заболотний, Володимир Медвідь та Олександр Гуйван, Максим Федоров та Катерина Сугар, Євгенія Фінько та Олена Августова, Роман Серебряков та Андрій Братасюк, Наталя, Анна та Валерій Проценко, Андрій та Ольга М’які, Любов Бакаленко, Катерина Рєзніченко і Олександра Ткаченко, Наталя, Дарина і Уляна Броншпіц, Олександр Гергардт і Оксана Гур’янова, Гріднєва Ольга та Дмитро Дурач, Олена Бринза і Олена Данилишин, Олексій Дуванов та Павло Гончаров, Віктор та Надія Душак, а також Олена Нікітіна!

Наостанку нагадаємо, що Великодній Благодійний аукціон – це продаж картин, безоплатно наданих художниками та колекціонерами. У 2009-му році на першому аукціоні було зібрано 27 700 грн., і на ці кошти було придбано меблі та техніку для дитячого будинку «Наш Дім». У 2010-му році було зібрано 25 560 гривень, і придбано набір хірургічних інструментів для обласної дитячої лікарні. У 2011-му році було зібрано 70 000 грн., на які було придбано обладнання для гематологічного відділення тієї ж лікарні. У 2012-му році було зібрано 96 200 гривень на обладнання для операційного відділення обласної дитячої лікарні. У 2013 році знову побито рекорд і зібрано 113 тисяч на медичне обладнання для обласної дитячої лікарні. У 2012 році оргкомітет акції було нагороджено відзнакою Асоціації благодійників України «Сяйво добра» за проведення ІІІ-го Великоднього благодійного аукціону. Організатори отримали грант на суму 5 000 грн. від Асоціації благодійників України. На ці кошти було виготовлено буклет для V Великоднього благодійного аукціону. У 2013 році акцію було відзначено дипломом лауреата Першого Національного конкурсу «Благодійна Україна» у номінації «Благодійна акція року» за проведення ІV Великоднього благодійного аукціону. У 2014 році за рішенням оргкомітету аукціон не проходив через складну суспільно-політичну ситуацію в країні. Проте саме у 2014 році організатори акції стали лауреатами Другого Національного конкурсу «Благодійна Україна» у номінації «Благодійна акція року» за проведення V Великоднього благодійного аукціону.
Дмитро Тарасенко
«Осінь», 2013
полотно, олія, розмір 89х60 см

Стартова ціна: 1500 грн.
Була продана за 2000 грн.
Вадим Канащук
«Долина», 2014
полотно, олія, розмір 40,5х44 см

Стартова ціна: 700 грн.
Була продана за 2000 грн.
Вадим Канащук
«Космос», 2014
полотно, олія, розмір 60х80 см

Стартова ціна: 1500 грн.
Була продана за 2000 грн.
Вадим Канащук
«Марс наступає», 2014
картон, олія, розмір 42х30см

Стартова ціна: 650 грн.
Була продана за 650 грн.
Павло Олексієнко
«Бєня», 2012
картон, олія, розмір 70х50см

Стартова ціна: 1300 грн.
Була продана за 8000 грн.
Павло Пузир
«Колективна свідомість», 2013
полотно, олія, розмір 80х80см

Стартова ціна: 1500 грн.
Була продана за 4000 грн.
Анатолій Янєв
«Художній музей», 2014
полотно, олія, розмір 54х73см
робота надана галереєю «Єлисаветград»

Стартова ціна: 3200 грн.
Була продана за 8000 грн.
Людмила Демиденко
«Зимовий день», 2015
картон, олія, розмір 36х48см

Стартова ціна: 1300 грн.
Була продана за 4000 грн.
Костянтин Скопцов
«Метемпсихоз», 2014
полотно, авторська техніка, 70х50см
робота надана культурною платформою UKRASA.ORG

Стартова ціна: 5000
Була продана за 9000 грн.
Михайло Юдовський
«Січень поблизу Мгара», 2014
полотно, олія, 30х60см
робота надана культурною платформою UKRASA.ORG

Стартова ціна: 3750
Була продана за 4000 грн.
Надано електромонтажною компанією
«СП Розумний дім» і брендом опалювальних
виробів UDEN-S

Енергозберігаючий дизайнерський обігрівач «Слава Україні» - із малюнком ручної роботи
металевий корпус, усередині – керамічний тепло накопичувач, розмір – 48х98 см

Стартова ціна: 2924 грн.
Була продана за 3000 грн.
Надано електромонтажною компанією «СП Розумний дім» і брендом опалювальних виробів UDEN-S
Декоративне панно на металі «Слава Україні» в дерев’яній рамці
малюнок повторює
зображення обігрівача розмір 30х32см

Стартова ціна: 444 грн.
Була продана за 500 грн.
Лариса Зоріна
«Великодній натюрморт», 2015
полотно, вишивка, художня гладь, розмір 30х20 см

Стартова ціна: 500 грн.
Була продана за 2700 грн.
Оксана Калюжна
«Сова», 2013-14
колаж, розмір 46х54 см

Стартова ціна: 700 грн.
Була продана за 7000 грн.
Борис Вінтенко (1927-2002)
«Етюд. Біля ставка», 1980-і роки
полотно, олія, розмір 24х36 см
робота надана Броніславом Куманським

Стартова ціна: 1100 грн.
Була продана за 2000 грн.
Ольга Коломієць
«Соняхи» (цикл «Подих»), 2015
полотно, олія, розмір 50х40 см

Стартова ціна: 1800 грн.
Була продана за 2500 грн.
Ольга Коломієць
«Осяяні», 2009
полотно, олія, розмір 50х70 см

Стартова ціна: 2400 грн.
Була продана за 4000 грн.
Федір Лагно
«Вікторія», 2012
папір, гуаш розмір 60х80 см

Стартова ціна: 3000 грн.
Була продана за 10000 грн.
Ірина Зантарія
«Квіти», 2015
батік, розмір 42х42 см

Стартова ціна: 500 грн.
Була продана за 1000 грн.
Ірина Зантарія
«Абстрактна композиція», 2015
батік, розмір - 39,5х26 см

Стартова ціна: 350 грн.
Була продана за 1000 грн.
Лариса Гарбузенко
«Березень», 2013
папір, витинанка, розмір 60х40 см

Стартова ціна: 800 грн.
Була продана за 1000 грн.
Сергій Ігнатенко
«Океан надії», 2013
полотно, олія, розмір 50х40 см

Стартова ціна: 900 грн.
Була продана за 5500 грн.
Анатолій Кімнатний
«Іриси», 2009
полотно, олія, розмір 50х70 см

Стартова ціна: 1500 грн.
Була продана за 6000 грн.
Євген Василевський
«Революція», 2014
сталь, артзварювання, ідея Олега Шрамка
робота надана Олегом Шрамком, висота – 26 см

Стартова ціна: 1000 грн.
Була продана за 4500 грн.
Анастасія Плітіна
«Пейзаж», 2015
картон, олія, розмір 25х35 см

Стартова ціна: 350 грн.
Була продана за 1500 грн.
Автор - анонім
«Сільський пейзаж»
картон, олія, розмір 16,5х20,5 см

Стартова ціна: 2 коп.
Була продана за 2000 грн.
Юлія Степанок
"Пробудження", 2014
картон, акрил, розмір 20х18 см

Стартова ціна: 150 грн.
Була продана за 2000 грн.
Софія Корнєєва
«Початок», 2013
полотно, олія, розмір 50х40 см

Стартова ціна: 500 грн.
Була продана за 5000 грн.
Ірина Кухаренко
«Похмурий ранок», 2014-2015
папір, акварель, туш, розмір 29х40 см

Стартова ціна: 800 грн.
Була продана за 2000 грн.
Ленур Веліляев
"Яхти", 2011 р.
полотно, олія, 60х70 см

Стартова ціна: 4000 грн.
Була продана за 4000 грн.
Ірина Терещенко
«Магнолія», 2014
валяння, 40х50 см

Стартова ціна: 100 грн.
Була продана за 4500 грн.
Майя Поліщук
Триптих «Квіткова фантазія», 2011-2014
вишивка стрічками25х20, 40х30, 25х20 см

Стартова ціна: 300 грн.
Була продана за 1300 грн.
Сергій Дрига
«Метаморфози», 2013
полотно, олія, розмір 70х90 см

Стартова ціна: 4500 грн.
Була продана за 20000 грн.
Сергій Дрига
«Тихий куточок», 2013
полотно, олія, 90х70 см

Стартова ціна: 4500 грн.
Була продана за 15000 грн.
Дмитро Тарасенко
«Дзвіниця в парку», 2013
картон, олія, 40х50 см

Стартова ціна: 1000 грн.
Була продана за 1500 грн.
Ганна Іванова
«Весняний етюд», 2012
картон, акрил, 40х50 см

Стартова ціна: 800 грн.
Була продана за 2200 грн.
Кривенко Людмила
«Передгір’я», 2014
печворк, арт-квілт, 63х80,5 см

Стартова ціна: 1500 грн.
Була продана за 34000 грн.
Вадим Канащук
«Нічний бій», 2014
робота надана Людмилою Шубіною
полотно, олія, розмір 50х70 см

Стартова ціна: 1000 грн.
Була продана за 2000 грн.
Сергій Шаповалов
«Будинок піонерів», 2004
робота надана Людмилою та Тимуром Сидоренко
полотно, олія, розмір 74х80 см

Стартова ціна: 3500 грн.
Була продана за 155000 грн.
Невідомий художник
«Зимовий пейзаж» 1930-40 роки
робота надана Оленою Надутенко
полотно, олія, розмір 84х61 см

Стартова ціна: 800 грн.
Була продана за 6000 грн.
ЯК ПРОДАВАЛИ:
ЩО ПРИДБАЛИ:
ВІДЕО